superpuchar siatkowka - Projekt Warszawa bez Superpucharu

Siatkarze Projektu Warszawa przegrali 3:1 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w meczu o Superpuchar Polski. Budowana drużyna pokazała charakter.

Dla Warszawskiej ekipy był to pierwszy mecz o stawkę pod nową nazwą (więcej o tym piszemy w tym miejscu). W pierwszym secie wicemistrzowie Polski zdobyli tylko siedemnaście punktów. Druga część meczu była bardzo wyrównana i trwała aż 38 minut, lecz znowu górą okazali się zawodnicy z województwa opolskiego. Trzecią partię Projekt wygrał do 19, a czwarty set ponownie wygrali mistrzowie Polski, którzy tym samym sięgnęli po pierwsze trofeum w sezonie 2019/2020. W drużynie prowadzonej przez  Andreę Anastasiego nie zadebiutował atakujący Jan Król, który dzisiaj został pozyskany z pierwszoligowego Chrobrego Głogów.

Siatkarzem meczu został przyjmujący ZAKSY Łukasz Kaczmarek.

Gliwice, 23.10.2019, godz. 17:30
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 3:1
(25:17, 34:32, 19:25, 25:23)

Skład Projektu: Kowalczyk, Kwolek, Brizard, Wrona, Nowakowski, Tillie Wojtaszek (libero) oraz Grobelny i Niemiec.