park - – Prosimy o zaprzestanie samodzielnego przenoszenia ławek na terenie parku – apelują pracownicy Łazienek Królewskich

Nietypową prośbę do swoich gości wystosowali pracownicy Łazienek Królewskich. Okazuje się bowiem, że bywalcy historycznego, warszawskiego zespołu pałacowo-ogrodowego zmieniają lokalizacje ławek parkowych.

Odwiedziny w Łazienkach Królewskich są dla wielu z nas okazją do podziwiania pięknej zieleni, architektury oraz odpoczynku wśród przyrody. Spacerujemy po zadbanych ogrodach, podziwiamy pawie, rzeźby, zwiedzamy muzeum i… przestawiamy ławki.

Zwracamy się z gorącą prośbą do naszych gości – można przeczytać na facebookowym profilu Łazienek Królewskich – Bardzo prosimy o zaprzestanie samodzielnego przenoszenia ławek na terenie parku. Dość regularnie obserwujemy zmiany ich lokalizacji na miejsca, które nie gwarantują pełnego bezpieczeństwa osobom z nich korzystającym (np. spadające konary drzew). Będziemy bardzo wdzięczni za wyrozumiałość z Waszej strony”.

Postulat spotkał się ze zróżnicowanym odbiorem. U części internautów prośba wywołała śmiech, niektórzy przyznali rację, że przestawianie ławek jest niewłaściwe, inni od razu zasugerowali, by ławki przymocować do podłoża, uniemożliwiając tym samym ich przenoszenie. Wśród propozycji zapobiegających niewłaściwej eksploatacji małej architektury znalazła się również taka, by w Łazienkach Królewskich zatrudnić strażników, mogących kontrolować zachowania gości.

Co Wy na to? Czy konieczna jest kampania edukacyjna dotycząca właściwego zachowania w parkach? Zapraszamy do dyskusji.

zdj. Łazienki Królewskie

JK