senior tablet - Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniorów w Warszawie. Ułatw dziadkowi korzystanie ze smartfona, zapisz go na darmowe konsultacje już dziś

Chcesz wesprzeć osoby po 60 roku życia, które chciałyby nauczyć się obsługi urządzeń cyfrowych, takich jak komputer czy smartfon? Powiedz im o bezpłatnych, indywidualnych spotkaniach z doradcami cyfrowymi odbywającymi się w różnych punktach stolicy. Szczegóły w artykule poniżej.

Jak czytamy na stronie Fundacji Nika – „Wskazujemy dobry kierunek”, każda osoba 60+ mieszkająca na terenie stolicy może skorzystać z indywidualnych konsultacji w zakresie obsługi urządzeń cyfrowych (tj. komputera , smartfona, tableta, aparatu cyfrowego itp).

– Pomagamy z aplikacjami, Internetem, portalami społecznościowymi, pocztą elektroniczną, ustawieniami sprzętu itp.– informują pomysłodawcy. Wykwalifikowani doradcy będą świadczyć usługi dotyczące problemów z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemów Windows, Android, Apple oraz iphone-ów.

Konsultacja trwa 30 min. lub 60 min., w zależności od stopnia skomplikowania problemu i potrzeb Seniora. Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniorów znajdziecie w dzielnicach:

Praga-Południe – Klub Kultury Seniora filii Centrum Promocji Kultury przy ul. Pawlikowskiego 2, Miejsce Akcji Paca, ul. Paca 40

Ursynów – Klub Przy Lasku, ul. Lasek Brzozowy 2, Dzielnicowy Ośrodek Kultury (MAL Kajakowa) przy ul. Kajakowej 12 B

Wilanów – Centrum Kultury Wilanów – Międzypokoleniowe Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11

Śródmieście – Dom Kultury Śródmieście – Międzypokoleniowa Klubokawiarnia przy ul. Anielewicza 3/5

Mokotów – Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, ul. Woronicza 44

Ursus – Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy przy ul. Plutonu Torpedy 47

Wawer – Wawerskie Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1 A.

Na konsultacje obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem tel. 883-280-531 (to numer tymczasowy, który będzie działał do końca sierpnia 2019 r.) w godzinach 10-17 (z wyłączeniem niedziel i dni świątecznych). Od 1 września 2019 r. zapisy przyjmowane będą pod numerem telefonu 720-997-026 w poniedziałki i środy w godz. 15-18. Zapraszamy.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Więcej informacji o PCWS znajdziecie TU.

JK