odkurzacz - Punkty zbierania elektrośmieci w Warszawie. Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci

W sobotę, 12 października, w warszawskich punktach zbierania elektrośmieci będzie można otrzymać praktyczną torbę ekologiczną na zakupy, za przyniesione zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne. Sprawdźcie, gdzie w waszej dzielnicy znajdują się punkty zbierania elektrośmieci.

Zgodnie z szacunkami w 2019 roku na całym świecie wytworzonych zostanie aż 50 milionów ton elektrośmieci. Połowa z nich to urządzenia osobiste, takie jak komputery, ekrany, smartfony, tablety i telewizory, a reszta to większe urządzenia gospodarstwa domowego oraz sprzęt do ogrzewania i chłodzenia.

„Nawet w Unii Europejskiej, która jest światowym liderem w elektrorecyklingu, tylko 35% elektrośmieci jest oficjalnie raportowane jako zebrane i poddane recyklingowi, a brak świadomości społecznej uniemożliwia poszczególnym krajom rozwój w kierunku gospodarek o obiegu zamkniętym” – czytamy w komunikacie ElektroEko, który wraz z partnerami przygotowało w Polsce program działań edukacyjnych skierowanych do konsumentów, mediów, instytucji oraz przedsiębiorców.

Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci obchodzimy w Polsce po raz drugi – 13 października. A już jutro – 12 października, w sobotę, będziecie mieli okazję pozbyć się zużytych sprzętów elektrycznych oraz elektronicznych.

Gdzie będziecie mogli oddać elektroodpady w swoich dzielnicach?

smieci punkty - Punkty zbierania elektrośmieci w Warszawie. Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci

Za przyniesione sprzęty otrzymacie praktyczną, ekologiczną torbę na zakupy.

Więcej o akcji TU.

JK