hałas - Radny Potapowicz walczy z hałasem w mieście. Czy w warszawskich szkołach powstaną strefy ciszy?

„Hałas, o czym często zapominamy, szkodzi podobnie jak zanieczyszczone powietrze – wpływa na cały organizm, a nie tylko na narządy słuchu” – stwierdza Sławomir Potapowicz w petycji do prezydenta Trzaskowskiego. Sprawdźcie, jakie rozwiązania proponuje radny, by mieszkańcy Warszawy mieli komfortowe warunki snu, a ich dzieci zapewniony spokój podczas zabawy i nauki.

Wiceprzewodniczący Rady Warszawy zwraca uwagę na problem hałasu, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i szkołach. Radny proponuje zobowiązać służby miejskie oraz podwykonawców do realizacji zadań w określonych godzinach, najlepiej porannych.

„Jeśli są to działania, których nie da się przenieść na inną godzinę, niż poranna, warto zaplanować je tak, aby były realizowane ze szczególną ostrożnością”. Na czym miałaby polegać ta ostrożność w przypadku realizacji budowy przy użyciu ciężkiego sprzętu? To z interpelacji nie wynika, a szkoda.

Drugą propozycją jest tworzenie stref ciszy oraz wyciszanie budynków szkół. Jak słusznie podkreśla radny, w 9 szkołach pilotażowy program „wyciszający” trwa od ubiegłego roku z powodzeniem, jednak warto, by komfortem w strefach relaksu cieszyli się uczniowie ze wszystkich warszawskich placówek.

Pełna treść interpelacji TU.

JK