Warszawa starówka - „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty” — wakacyjna gra muzealna

Twoje wakacyjne plany sprawiają, że lipiec i sierpień spędzasz w stolicy? Przekonaj się, że urlop w mieście też może być ekscytujący! Zapraszamy do udziału w niecodziennej grze muzealnej, dzięki której wyjdziesz z domu, przybliżysz sobie historię Warszawy i ciekawie spędzisz czas.

Już po raz dziewiąty startuje muzealna gra pt. „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś TY”. „Tym razem postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Czy Warszawa jest kobietą, czyli historia kobiet w Warszawie” – informują organizatorzy. Dzięki grze dowiecie się m.in., kto straszy na zamku w Czersku, co to jest kenotron, kto mieszkał w Ermitażu, kim była Sue Ryder, do czego służyła koreańska lektyka „gama”, co to jest Chryzokola oraz co przywiozła Wanda Rutkiewicz z wyprawy na Mount Everest. A to nie wszystkie tajemnice do odkrycia.

Zabawa potrwa do 8 września, wziąć w niej udział mogą wszyscy, którzy lubią zagadki i poszukiwania. Przygoda rozpoczyna się od wejścia na stronę: www.razdwatrzywarszawiak.pl i rejestracji. Następnie pobierzecie darmowe, dedykowane graczom materiały i wydrukujcie je. Proste? Ruszajcie w miasto zgodnie z wytycznymi i bawcie się dobrze.

Do udziału w grze zapraszamy cale rodziny!

Więcej szczegółów znajdziecie TU.

JK