torowisko - Remont torów tramwajowych, zwężenie ul. Grochowskiej

Zmiany na Pradze Południe. Od najbliższej soboty ulica Grochowska w obu kierunkach zostanie zwężona. Nie będą jeździły tramwaje. Prace potrwają do września.

Prace podzielono na dwa etapy. Całość zakończy się we wrześniu. Już od 27 kwietnia po ulicy Grochowskiej przestaną jeździć tramwaje linii 3, 6, 22 i 26.

W Pierwszym etapie, który potrwa do 23 czerwca na trasę wyjadą dwukierunkowe tramwaje linii 3. Linia zacznie kursować od 28 kwietnia pomiędzy aleją Zielieniecką a ulicą Terespolską, za którą zamontowana zostanie specjalny rozjazd nakładkowy, dzięki któremu tramwaje bez pętli będą mogły zmienić kierunek jazdy. W czasie remontu pomiędzy rondem Wiatraczna a pętlą Stadion Narodowy będą jeździły zastępcze autobusy Z-6.

remont tramwaje - Remont torów tramwajowych, zwężenie ul. Grochowskiej

Druga część prac rozpocznie się pierwszego dnia wakacji i trwać będzie do połowy września. Wtedy zawieszona zostanie również linia numer 3 i drogowcom nic już nie będzie przeszkadzać. Po zakończeniu remontu na ulicy Grochowskiej zostanie wymienionych ponad dziewięć kilometrów szyn. Ponadto zmodernizowanych zostanie 12 peronów przystankowych, na których zainstalowane będą tablice SDIP, czyli System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Dodatkowo na torowisku zostanie ułożona trawa.

kamil - Remont torów tramwajowych, zwężenie ul. Grochowskiej
Kamil Chmielewski