wlodarzewska - Remont Włodarzewskiej. 208 pojedzie w obu kierunkach

Władze dzielnicy Ochota przekazały mieszkańcom Włodarzewskiej trzy dobre wiadomości. Po przebudowie ulica będzie nieco szersza, autobus 208 zacznie kursować w obie strony, a co więcej na czas modernizacji ulica pozostanie przejezdna.

Wprawdzie w pierwszym założeniu przewidywano czasowe zamknięcie ulicy Włodarzewskiej podczas wakacji, to jednak dziś już wiemy, że udało się zmienić sposób wykonywania poszczególnych odcinków jezdni. Zapewni to nieprzerwane utrzymanie ruchu jednokierunkowego w stronę al. Jerozolimskich pojazdów i autobusów linii 208 przez cały okres trwania robót budowlanych.

„[…] Odcinek nr 4. między ul. Zadumaną a Al. Jerozolimskimi będzie wykonywany oddzielnie połówkami (północną i południową), w różnych terminach, a nie jednocześnie na całej szerokości jak to było uprzednio planowane”.

Mimo niewielkiego opóźnienia w pracach w stosunku do założonego harmonogramu, roboty drogowe wykonano w 40%. „[…] Na podobnym poziomie mamy wykonane roboty sanitarne – prace ziemne dla kanalizacji i budowę sieci kanalizacji deszczowej. Przebudowa sieci elektroenergetycznych i oświetlenie wykonano w 25%”.

Przed drogowcami kontynuacja przebudowy sieci wodociągowej, elektroenergetycznej, oświetleniowej i teletechnicznej, a także budowa kanalizacji deszczowej oraz roboty drogowe na otwartych odcinkach i roboty drogowe po północnej stronie ul. Włodarzewskiej.

Po zakończonej modernizacji ulica będzie szersza, a autobus linii 208 pojedzie nią w obu kierunkach. „Będzie szerzej, chociaż bez rewelacji, ponieważ miejsca jest mało. Ale autobus będzie mógł kursować w obie strony, a to już coś” – informują władze.

Więcej o inwestycji przeczytacie TU.

 

zdj. UD Ochota

JK