paw - Rób zdjęcia warszawskiej fauny i flory, by wygrać aparat FujiFilm

Lubisz obserwować przyrodę w mieście? Dostrzegasz piękno miejskiej roślinności? Zachwyca Cię napotkany w parku jeż czy wiewiórka? Podziel się z innymi bogactwem warszawskich skwerów, zieleńców czy łąk kwietnych. Uchwyć w obiektywie najlepszy kadr, oznacz zdjęcie #foto_ichmiasto i wygraj cenne nagrody.

W lipcu Akademia Dzikiej Ochoty we współpracy z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy w ramach projektu „Ich miasto” ogłosiła konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcia miejskiej przyrody. Jeśli chcesz, by Twoje zdjęcie mogło zostać ocenione przed profesjonalne jury, masz chrapkę na wartościowy sprzęt fotograficzny i ucieszy Cię wystawa fotografii w Parku Dreszera, to nie zwlekaj. Konkurs trwa jedynie do końca sierpnia!

„Warszawscy ogrodnicy zachęcają, by wybrać się do najbliższego parku czy na jedną z kwietnych łąk, by zrobić zdjęcie miejskiej przyrody – czytamy w oficjalnym komunikacie Zarządu Zieleni. – Fotografie ptaków, owadów, drzew, kwiatów itp. oznaczone hashtagiem #foto_ichmiasto można umieszczać na Facebooku i Instagramie do 31 sierpnia”.

Kto oceni Twoją pracę? W skład jury wchodzą:

Ula Frydrych – fotografka przyrody

Filip Springer – dziennikarz i reportażysta

Katarzyna Jagiełło – Greenpeace Polska

Justyna Glusman – dyrektor koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni

Renata Kuryłowicz – p.o. zastępcy dyrektora Zarządu Zieleni

Leszek Ruta – członek zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych

Wiktor Bruchal – Fujifilm Polska.

„Spośród zdjęć wybranych zostanie 20 najlepszych prac, które będą prezentowane warszawiankom i warszawiakom na wystawie w parku Dreszera. Na zwycięzców czekają nagrody od Fujifilm Polska – nagroda główna aparat Fujifilm X-T100 oraz aparaty Fujifilm Instax Mini 9. Wydawnictwo Czarne oraz Wydawnictwo Marginesy podarują książki, a cała dwudziestka zostanie uhonorowana wyjątkową nagrodą niespodzianką od Zarządu Zieleni m. st. Warszawy”.

Regulamin konkursu znajdziecie TU.

JK