lotnisko chopina - Rozbudowa strefy kontroli na Lotnisku Chopina. Utrudnienia dla pasażerów

Terminal Lotniska Chopina nie jest aktualnie miejscem przyjaznym dla podróżujących, szczególnie na poziomie objętym modernizacją. Wszystko za sprawą trwającej rozbudowy strefy kontroli dokumentów i kontroli bezpieczeństwa znajdującej się na poziomie 0 dla osób podróżujących z krajów Non Schengen.

Na czas najintensywniejszych robót budowlanych obsługa całego ruchu przylotowego ze strefy Non Schengen (na poziomie 0 objętym modernizacją) jest realizowana na poziomie 2 Terminala – czytamy w komunikacie Lotniska Chopina. Oznacza to, że na utrudnienia mogą napotkać pasażerowie z krajów Non Schengen linii lotniczych, których samoloty zatrzymują się na stanowiskach oddalonych od terminala oraz pomostów pasażerskich, tzw. „rękawów”.

Władze lotniska zapowiadają, że po zakończonych pracach, komfort pasażerów poprawi się za sprawą zwiększenia przepustowości przejścia kontroli. Liczba kabin kontroli dokumentów bowiem wzrośnie z 6 do 9.

– Zdajemy sobie sprawę z tymczasowych utrudnień i za nie przepraszamy. Niemniej ta rozbudowa ma docelowo poprawić komfort podróżujących i przepustowość tego przejścia. Jednocześnie przypominamy, że każda osoba z ograniczoną sprawnością ruchową może skorzystać z asysty PRM – tłumaczy zarząd lotniska.

Zakończenie inwestycji jest planowane na połowę grudnia br.

Więcej o zmianach TU.

zdj. Lotnisko Chopina

JK