ognisko szczesliwice - Rozpalił ognisko przy Górce Szczęśliwickiej. Podczas interwencji zaatakował strażnika miejskiego

Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie dotyczące rozpalenia otwartego ognia w Parku Szczęśliwickim na Ochocie. Interwencja zakończyła się napaścią na funkcjonariusza.

Po przyjęciu zgłoszenia strażnicy miejscy udali się na miejsce, gdzie miało znajdować się nielegalnie rozpalone ognisko. Niedaleko jeziorka przy Górce Szczęśliwickiej, tuż przy alei spacerowej znaleźli płonący stosik. Jeden z mężczyzn odpowiedzialnych za otwarcie w parku ognia spał na pobliskiej ławce, obok niego leżała sterta przygotowanych do spalenia ubrań, drugi oddalał się.

Funkcjonariusze ugasili ognisko, rozgarnęli żar, a śmieci w postaci aluminiowych tacek do grillowania wyrzucili do kosza na śmieci. Niestety działanie strażników nie spodobało się przebudzonemu mężczyźnie. Zaczął ubliżać funkcjonariuszom „i powołując się na rodzinne koneksje wykrzykiwać, że ich załatwi”. Gdy spróbował ponownie rozpalić ogień, strażnicy polecili mu, by tego nie robił. Wówczas zostali obrzuceni inwektywami, rozjuszony mężczyzna rzucił się na funkcjonariusza. Interwencja zakończyła się ostatecznie obezwładnieniem awanturnika i przekazaniem go w ręce policji. Mężczyzna odpowie za naruszenie nietykalności strażnika miejskiego.

Więcej o zdarzeniu przeczytacie TU.

JK