walrajszewski - Ścieżka rekreacyjna na Wale Rajszewskim zamknięta. „Winny” kolektor

Ścieżki rekreacyjne nad Wisłą w okolicach mostu Marii Skłodowskiej-Curie na wybranych odcinkach zostaną zamknięte – poinformował Zarząd Zieleni. Wszystko z powodu prac toczących się nad Wisłą, które zmierzają do maksymalnego ograniczenia zagrożeń bakteriologicznych po uszkodzeniu kolektora w oczyszczalni ścieków „Czajka”.

Od środy Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie przeprowadza kontrolowany spust ścieków do Wisły wskutek awarii kolektora w oczyszczalni ścieków „Czajka”. Eksperci ustalają przyczyny zaistniałej sytuacji i zaczynają usuwać jej skutki w dwóch rurociągach.

„Udało się doprowadzić do tego, że do ścieku wprowadzany jest ozon, który niweluje i zabija część bakterii. W tej chwili ściek jest coraz mniej szkodliwy dla środowiska. Równolegle wojsko buduje most pontonowy, którym mają być puszczone dwie rury. Dzięki tej instalacji będzie można przesyłać ścieki do oczyszczalni na Białołęce”.

W związku z awarią miejskiego kolektora przesyłowego i budową tymczasowego rurociągu, ścieżka rekreacyjna na Wale Rajszewskim będzie zamknieta od ul. Zarzecze do ul. Picassa. Pogotowie Drogowe ZDM ustawiło już w terenie odpowiednie oznakowanie.

Więcej TU.

JK