skatepark - Skatepark na Gocławiu wizytówką prawej strony Wisły. Budżet Obywatelski

Trwa weryfikacja projektów Budżetu Obywatelskiego. Wśród nich ocenie urzędników podlega projekt Marcina Sulewskiego. Czy decydujący o dopuszczeniu konkretnych pomysłów do głosowania mieszkańców dadzą szansę projektowi zakładającemu budowę dużego skateparku na Pradze Południe?

Projekt Sulewskiego zakłada budowę betonowego skateparku z przeszkodami i rampami, przeznaczonego do uprawiania takich sportów jak: jazda na deskorolce, hulajnodze, rowerze BMX oraz rolkach. Obiekt zlokalizowany zostałby przy ul. Wał Miedzeszyński, vis-a-vis HANGARU 646.

„W skateparku będzie znajdować się wiele przeszkód przeznaczonych do nauki trików. Skatepark betonowy wykonany będzie z betonu lanego, metodą torkretowania bez sztucznych łączeń i klawiszowania” – czytamy w opisie projektu.

Pomysłodawca przekonuje, że „na Pradze Południe mieszka wielu instruktorów i zawodników wrotkarstwa, skateboardingu, rolkarstwa, jazdy wyczynowej na rowerze czy hulajnodze”. Ponadto obiekt byłby doskonałym miejscem do spędzania czasu przez rodziny z dziećmi oraz przestrzenią do organizowania warsztatów czy zawodów sportowych. Co ważne skatepark, w porównaniu do czynnego jedynie w okresie zimowym skateparku na Stadionie Narodowym, byłby czynny przez cały rok. Szacunkowy koszt realizacji projektu wynosi 1 150 000,00 zł.

Czytając komentarze pod projektem Suleckiego, widać, że jest zapotrzebowanie na tego typu obiekty sportowe na Pradze Południe. Czy urzędnicy również to dostrzegą? Jeśli pomysł pozytywnie przejdzie etap weryfikacji, będziecie mogli oddać na niego swój głos już we wrześniu.

Więcej szczegółów TU.

JK