ogrod - Spotkania sąsiedzkie i uprawa warzyw na Mokotowie? „Ogród Baczyńskiego” w Budżecie Obywatelskim

Do 23 września br. trwa głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wśród nich znajdziecie pomysł na stworzenie miejsca spotkań dla mieszkańców. Jeśli według Was na Mokotowie brakuje strefy relaksu oraz sąsiedzkiej integracji, nie zwlekajcie. Oddajcie swój głos na „Ogród Baczyńskiego”.

Pomysłodawca „Ogrodu Baczyńskiego”, Piotr Kozak, proponuje, by ogród społecznościowy ze strefą relaksu i miejscem sąsiedzkich spotkań powstał na placu pomiędzy budynkami Iwicką 47b i 52, Sielecką 50 oraz Badowską 15. Nazwa placu ma nawiązywać do postaci K.K. Baczyńskiego, który zamieszkiwał sąsiadującą z placem ul. Hołówki.

Co wyróżnia propozycję Kozaka spośród innych pomysłów rewitalizujących Mokotów? Projekt zakłada podzielenie placu na dwie części. W jednej znajdzie się strefa relaksu, gdzie będzie można odpocząć i gdzie będą odbywały się wydarzenia edukacyjno-kulturalne, integrujące społ. lokalną. W drugiej zaś…mieszkańcy będą uprawiać owoce i warzywa.

Propozycja ma odmienić zapomniany i podniszczony obszar, który w ostatnim czasie stał się miejscem spotkań alkoholowych oraz zacząć wpisywać się w idee upcyclingu oraz zero waste, chociażby poprzez stworzenie kompostownika czy ustawienie beczek na deszczówkę.

Więcej o projekcie przeczytacie TU.

JK