parking - Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Woli i Pradze-Północ

Problem braku miejsc parkingowych wraca w dzielnicach Warszawy jak bumerang. I choć wzrasta liczba nowych miejsc postojowych, to jednocześnie przybywa nowych osiedli mieszkaniowych, biurowców i ostatecznie problem nie znika. Tym razem sprawie postanowili przyjrzeć się urzędnicy z Woli i Pragi-Północ, którzy rozważają wprowadzenie w dzielnicach Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego [SPPN].

Okazuje się, że lękiem zarówno mieszkańców, jak i urzędników napawa wizja zakończenia budowy metra i wiążący się z nią napływ samochodów. Sytuacji przygląda się m.in. burmistrz Woli, Krzysztof Strzałkowski, który stwierdza, że metro zmieni sytuację komunikacyjną, zatem warto dla komfortu mieszkańców rozważyć pomysł płatnego parkowania.

I tak Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na przygotowanie badań parkingowych wraz z kompleksowym opracowaniem niezbędnych zmian w organizacji ruchu. Wszystko po to, by przyjrzeć się możliwości i zasadności wprowadzenia SPPN na Woli i Pradze-Północ.

Jak zapewnia rzecznik ZDM Karolina Gałecka, pomysł zostanie dokładnie przeanalizowany, a wszelkie zmiany konsultowane będą z mieszkańcami.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że strefa płatnego parkowania na Woli mogłaby objąć teren między Prymasa Tysiąclecia a Okopową i Towarową. Na Pradze-Północ zaś objęłaby Nową Pragę, między al. Solidarności, 11 listopada i Ratuszową oraz odcinek od Targowej do al. Tysiąclecia i Radzymińskiej, a także okolice Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

Co na to mieszkańcy?

Zapraszamy do dyskusji.

JK