praga poludnie wyprawka - Szkolna paczka przedszkolaczka, czyli kolejny program skierowany do najmłodszych uczniów na Pradze-Południe

Niedawno Burmistrz Pragi-Południe poinformował, że ponad 600 dzieci z „zerówek” otrzyma wyprawki „Już jestem w szkole!”. Dziś wiemy, że Zarząd Dzielnicy przekazał już część z nich na ręce dzieci. Za chwilę zaś rusza kolejny program wspierający najmłodszych. Poznajcie szczegóły.

Dotychczas zerówkowicze otrzymali wyprawki, w skład których weszły odblaskowe worki, stroje na WF, kredki, farby, plastelina oraz bloki techniczne. Ponadto dzielnica w ramach programu „Przedszkolak w szkole” uruchomiła bogatą ofertę zajęć dla zerówkowiczów. Dzięki niej dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach plastycznych, wokalno-teatralnych, komputerowych, a także warsztatach i konsultacjach prowadzonych przez specjalistów.

Od października zaś ruszy program „COOLturalny przedszkolak”, w ramach którego 1160 dzieci z przedszkolnych zerówek odwiedzi teatr, kino, a także skorzysta z zajęć muzycznych.

– Chcemy, aby szkoła była dla Was miejscem przyjaznym i ciepłym, abyście przychodzili tu uśmiechnięci i z uśmiechem wracali do domu. To ważne, abyście od najmłodszych lat mieli dostęp do zajęć edukacyjnych i kulturalnych, abyście rozwijali swoje pasje i talenty – mówił na spotkaniu z dziećmi w SP nr 374 im gen. Piotra Szembeka Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Więcej informacji z dzielnicy Praga-Południe TU.

JK