dom dla rodzicow wum - Szpital Pediatryczny WUM. Powstanie bezpłatny hotel dla rodziców chorych pacjentów

Przy szpitalu pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na Ochocie powstanie dom-hotel dla rodziców chorych pacjentów. Inwestycja planowana jest na jesieni. Dom na Ochocie będzie drugim tego typu miejscem w Polsce, pierwszy powstał w Krakowie.

Domów Ronalda McDonalda jest blisko 400 na całym świecie. To wyjątkowa inwestycja, która powstaje zgodnie z ideą „Aby rodzina mogła być razem”. „Dom Ronalda McDonalda zbuduje Fundacja Ronalda McDonalda organizacja pożytku publicznego od 17 lat łącząca osoby prywatne, firmy i instytucje wokół programów zmieniających standard opieki w medycynie pediatrycznej”.

Dotychczas dzięki fundacji w Szpitalu Pediatrycznym WUM przy każdym łóżku pacjenta znalazło się łózko z pościelą dla mamy lub taty, ponadto na każdym oddziale znajdziemy Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda – kuchnie i salony z bawialnią, a ponad 470 wolontariuszy pomaga w organizacji popołudniowych koncertów, zajęć, wspierając całe rodziny. Te wszystkie elementy sprawiają, że placówka jest „przyjazna rodzinie”, a długotrwały pobyt w szpitalu przebiega w komfortowych warunkach.

Nowa inwestycja, która ma powstać w Warszawie na jesieni br. będzie bezpłatnym hotelem dla rodziców najdłużej leczących się maluchów. Pomysłodawcy wierzą, że taka forma wsparcia „dopełni starania Fundacji o komfort i poczucie bezpieczeństwa dla dorosłych, których emocje przekładają się bezpośrednio na spokój i siły do walki z chorobą u małego pacjenta”.

O pozostałych inicjatywach Fundacji przeczytacie TU.

JK