szpital poludniowy - Szpital Południowy. Gotowy czy nie?

Pierwsze głosy o potrzebie budowy szpitala na Ursynowie pojawiły się już 30 lat temu, jednak dopiero w 2016 roku wbita w ziemię została pierwsza łopata pod budowę nowej placówki. Zgodnie z założeniami szpital miał otworzyć swoje podwoje na wiosnę 2019 roku. Dziś budynek stoi, jednak nadal nie przyjmuje pacjentów.

Tuż po wylaniu betonowej płyty lądowiska dla śmigłowców, na najwyższej kondygnacji budowanego Szpitala Południowego, w 2018 roku tradycji stało się zadość  – nastąpiło zawieszanie wiechy. Uroczysty zwyczaj związany z zakończeniem ważnego etapu budowy skupił na terenie powstającego szpitala przedstawicieli władz, w tym Hannę Gronkiewicz-Waltz, która przekazała, że za rok nastąpi oddanie obiektu do użytku. Rok 2018 za nami, wiosna 2019 też już minęła, a szpital, który powstał u zbiegu Pileckiego i Indiry Ghandi na warszawskim Ursynowie nadal nie funkcjonuje.

Zaniepokojeni mieszkańcy dzielnicy pytają, kiedy placówka przyjmie pierwszych pacjentów. W ich imieniu występuje do Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego radna Monika Jaruzelska. W swojej interpelacji pyta m.in., czy budowa zakończyła się 31 lipca, czy może jeszcze trwa. Odpowiedzi oczekuje również w sprawie kompletowania personelu placówki oraz sprzętu. Zwraca uwagę również na lądowisko dla helikopterów na dachu budynku i pyta, czy obiekt zlokalizowany w bliskiej odległości od zabudowy mieszkalnej, spełnia warunki dotyczące norm hałasu w terenie zabudowanym.

Czekamy na odpowiedź prezydenta.

Pełna treść interpelacji TU.

zdj. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

JK