twarda - „Twórcza Twarda” — nowe centrum kultury w Śródmieściu

Sala widowiskowa na ponad 300 miejsc, strefa sportowa na dachu oraz ogródek z pasieką — to tylko niektóre elementy, które znajdą się w nowoczesnym centrum kultury powstającym na terenie dawnego boiska szkolnego przy ul. Twardej 8/12. Poznajcie szczegóły.

Władze Śródmieścia podpisały umowę na wykonanie projektu architektoniczno-budowlano-konstrukcyjnego nowego centrum kultury. „Twórcza Twarda” będzie miała łączną powierzchnię ok. 6 tys. mkw. i stanie się nową siedzibą Domu Kultury „Śródmieście” oraz Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów” im C.K. Norwida.

Jak zapewniają władze, nowoczesne centrum będzie zdecydowanie wykraczać poza funkcjonalność zwykłego domu kultury. Obiekt posiadać będzie unikalne rozwiązania architektoniczne, wiele otwartych przestrzeni sprzyjających spotkaniom, co w połączeniu z bogatą oferta sprawi, że będzie to miejsce „nie tylko pobudzające kreatywność, lecz także pełniące funkcję miastotwórczą”.

Wnętrze centrum składać się będzie z pracowni tematycznych, sal muzycznych i teatralnych, kawiarenki oraz sali widowiskowej na ponad 300 miejsc. Na dachu zaś znajdziecie boisko oraz strefę sportu, kino plenerowe i ogródek z pasieką.

 

wiz. Kalata Architekci 

JK