policja e1561632251709 - Ursynów, Bielany, Praga-Południe. Alarmy bombowe w kilkudziesięciu przedszkolach

Informację o podłożeniu ładunków wybuchowych otrzymało kilkadziesiąt przedszkoli w kilku miastach Polski. W Warszawie ewakuowano placówki m.in. na Ursynowie, Bielanach i Pradze-Południe.  Służby oceniają wiarygodność zgłoszeń i ustalają, kto jest sprawcą alarmów.

W nocy kilkadziesiąt warszawskich placówek otrzymało maila informującego, że w przedszkolach dziś o godzinie 11.00 dojdzie do wybuchu. Przed godziną 9.00 rano Komenda Stołeczna Policji informowała o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego w 32 przedszkolach na terenie Warszawy i ościennych powiatach, po godzinie 10.00 liczba przedszkoli wzrosła.

Służby podjęły natychmiastowe sprawdzenia pirotechniczne. Wiadomo, że dzieci ewakuowano z placówek na Ursynowie, Bielanach i Pradze-Południe. Na szczęście informacje o bombach okazują się nieprawdziwe. – Oceniamy je jako wiadomości o bardzo niskim stopniu wiarygodności. Policjanci nawiązują bezpośredni kontakt z dyrekcją tych placówek. Równolegle prowadzone są czynności mające na celu ustalenie autora tych e-maili – powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji i przypomniał, „że osobie, która wywołuje celowo taki alarm, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, grozi do 8 lat pozbawienia wolności”.

Więcej o alarmach przeczytacie TU.

JK