grill - Warszawiacy lubią grillować. Gdzie mogą robić to legalnie?

Wśród mieszkańców stolicy nie brakuje fanów grillowania. Cieszy zatem analiza, jakiej podejmą się urzędnicy, by ocenić możliwość opracowania i udostępnienia informacji w kierunku utworzenia mapy ogólnodostępnych miejsc, w których dozwolone jest rozpalenie grilla. A czy wiecie, gdzie już teraz możecie rozstawić grilla, by zjeść smaczną karkówkę w plenerze?

Kwestia możliwości opracowania i udostępnienia informacji w kierunku utworzenia mapy ogólnodostępnych miejsc, w których dozwolone jest grillowanie, zostanie podjęta analizie” – napisała dyrektorka-koordynatorka Justyna Glusman w odpowiedzi na interpelację radnej Renaty Niewiteckiej.

Pani Glusman wskazała jednocześnie listę miejsc, w których w Warszawie można legalnie rozpalić grilla. Okazuje się, że największym zagłębiem grillowym jest Białołęka. Drugie miejsce zajmuje Rembertów, trzecie należy do Pragi-Południe. Poniżej prezentujemy pełne zestawienie.

Białołęka: plaża przy moście Skłodowskiej-Curie, park Picassa, teren rekreacyjny przy ul. Magicznej, plac zabaw przy ul. Kiersnowskiego oraz place zabaw przy ul. Ruskowy Bród i Mańkowskiej i przy ul. Echa Leśne

Bielany: polana przy Lesie Młocińskim

Praga-Południe: park przy Podskarbińskiej, plaża Saska i plaża Poniatówka

Praga-Północ: plaża Rusałka

Rembertów: tereny przy zbiegu ul. Kordiana i Strażackiej, przy ul. Mokry Ług i przy Powroźnej

Śródmieście: na plaży przy Płycie Desantu

Targówek: przy parku Bródnowskim

Ursynów: polana w Lesie Kabackim

Wawer: plaża Romantyczna

Wola: parki Moczydło i Księcia Janusza

Żoliborz: park Kępa Potocka i plaża Żoliborska.

JK