oszmianska - Warszawskie szkoły przeciw przemocy. Walka o bezpieczeństwo uczniów trwa!

Po tragedii w jednej z wawerskich szkół, w której zginął szesnastoletni Kuba, w Warszawie zintensyfikowano działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w szkołach. Przykładem jest akcja przeprowadzona w XIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Oszmiańskiej w dzielnicy Targówek czy ta przeprowadzona w Szkole Podstawowej nr 133 przy ul. Fontany na Bielanach. Poznajcie szczegóły.

W czerwcowy poniedziałek w liceum przy ul. Oszmiańskiej doszło do serii strzałów. Na miejscu pojawiła się policja, pogotowie oraz służby antyterrorystyczne, a ulice okalające budynek placówki zamknięto dla ruchu. Mieszkańcy byli poważnie zaniepokojeni, na szczęście cała akcja była zaplanowana. Projekt „Leopold 2019” polegał na przeprowadzeniu pozorowanego ataku terrorystycznego i „sprawdzeniu stopnia przygotowania funkcjonariuszy, uczniów i personelu w sytuacji rzeczywistego zagrożenia w przypadku wtargnięcia napastników do szkoły”.

Więcej o akcji Leopold 2019 przeczytacie TU.

Do grona szkół aktywnie zaangażowanych w walkę z przemocą dołączyła również całkiem niedawno Szkoła Podstawowa nr 133. Policjanci z Bielan w ramach współpracy z północno-praskim Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom wzięli udział w grze terenowej pn. „Szkoła z dobrym klimatem”, której celem jest budowanie poczucie bezpieczeństwa oraz zmniejszanie ryzyka występowania przemocy fizycznej i psychicznej wśród uczniów.

Więcej o akcji z Bielan przeczytacie TU.

zdj. KRP VI

JK