Seniorzy - Warsztaty edukacyjne dla Seniorów na Pradze-Południe

Warsztaty edukacyjne dla starszych osób: „Jak czytać umowy? Czy windykacja to koniec świata?. Organizatorami spotkania, które odbędzie się 27 stycznia są: Fundacja Nasza Wspólna Przyszłość, Mastermind Media oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych. Miejsce: Klub „Relax” sala widowiskowa, ul. Tarnowiecka 13, I piętro, wejście do Agencji Bankowej. WSTĘP WOLNY !

Spotkanie odbywa się dzięki współpracy z Zarządem i Radą Nadzorczą SM „Ostrobramska”, pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe – Tomasza Kucharskiego. Na spotkaniu omówimy m.in. jak wyjść z długów i jak można się ustrzec przed nimi. Zapraszamy również na drobny poczęstunek. 

Starsi konsumenci (w wieku 50 lat i więcej) mają dużą siłę nabywczą i są nadal niewykorzystaną szansą dla firm i marek w pozytywnym tego znaczeniu. Tymczasem obserwujemy, że wybrane podmioty, bezpośredni sprzedawcy oraz rodziny starszych osób, często wykorzystując brak wiedzy wśród seniorów na temat pożyczek, kredytów i innych narzędzi lub tricków, niekorzystnie wpływają na ich sytuację finansową. Seniorzy głównie spłacają kredyty i pożyczki zaciągane w celu zjednania sobie uczuć najbliższych i kupowania zainteresowania sobą. Dzieci zaglądają do nich rzadko, natomiast sprzedawcy kołder, garnków, suplementów bardzo chętnie. Informacje te potwierdza Zarząd Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA. wskazując pomoc młodszym pokoleniom jako niezwykle istotny element obciążający starsze osoby.

W KRD znajduje się 233 tys. osób w starszym wieku, które mają zadłużenie wobec wierzycieli. Łączna kwota tych długów wynosi ponad 2 mld 870 mln zł. Rzeczywiste zadłużenie seniorów jest znacznie wyższe. Sytuację pogarsza fakt, że osoby starsze niechętnie rozmawiają ze swoimi bliskimi o długach i problemach finansowych. Problem dotyczy całej Polski.. Zaczyna to być coraz częściej wykorzystywane. W efekcie zaczyna rosnąć zadłużenie seniorów. Jednocześnie osoby starsze rzadko się dzielą swoimi problemami, decyzjami podjętymi bez pełnej wiedzy na temat zakupionych produktów/usług. W tej sytuacji niezwykle ważne jest edukowanie seniorów. 

 Rozumiejąc te problemy zorganizowano warsztaty edukacyjne. Warto wziąć w nich udział, one pomogą rozwiązać problemy lub ustrzec się przed kłopotami. W trakcie spotkania będą omówione sytuacje z życia wzięte i praktyczne rozwiązania.

W programie:

 • Umowy: pożyczki, odwróconego kredytu hipotecznego i umowa dożywocia
 • Jakie mogą być konsekwencje przysługi „podpisz za mnie umowę”?
 • Promocje raty „0 zł”. Na co zwrócić uwagę?
 • Czym jest RRSO?
 • Co zrobić jeśli brakuje pieniędzy na spłatę raty?
 • „Przedsądowe wezwanie do zapłaty” – co to jest?
 • Jaką część wynagrodzenia/emerytury/renty może zająć komornik?
 • Jak rozmawiać z windykatorem?
 • Kiedy mogę zwrócić kupiony produkt?
 • Historie z życia wzięte
 • Dyskusja, kawa i ciastka.

.