wilenska - Wileńska zamknięta dla samochodów? Dziś posiedzenie trzech komisji

Koncepcja przebudowy skrzyżowania al. Solidarności i Szwedzkiej zakłada uproszczenie skrzyżowania. Wiąże się również z „zaślepieniem” ulicy Wileńskiej, aby uniemożliwić wlewanie się ruchu tranzytowego w wąskie uliczki Pragi. Portal Kocham Pragę wyraża wielkie zaniepokojenie planami „zamknięcia” ul. Wileńskiej i zachęca mieszkańców do udziału w dzisiejszym posiedzeniu trzech komisji: Architektury, Inwestycji i Bezpieczeństwa.

„Mówimy stanowcze NIE zamkniętej Wileńskiej!!! – czytamy w emocjonalnym wpisie na Facebooku. – Prażanie potrzebują tej ulicy! Nie zgadzamy się, aby o nas, o naszych potrzebach decydowali urzędnicy zza biurka, zza Wisły!”. Tym apelem twórcy Portalu Kocham Pragę zapraszają prażan i nie tylko do udziału w dzisiejszym spotkaniu poświęconemu zmianom w obrębie skrzyżowania al. Solidarności i Szwedzkiej.

Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy przy Kłopotowskiego, jego organizatorem jest Rada Dzielnicy. Zgodnie z zapowiedzią na spotkaniu obecny będzie zastępca burmistrza.

 

 

zdj. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0-pl/Wikimedia Commons

 

JK