ksiazka - Włochowska Biblioteka Publiczna zachęca do aktywnego spędzania czasu

Dziś zachęcamy Czytelników Biblioteki Publicznej we Włochach do skorzystania z ciekawej oferty przygotowanej w placówkach na terenie dzielnicy. Dowiedzcie się, jak ciekawie możecie spędzić koniec września, bez wydawania pieniędzy i dalekich podróży przy niesprzyjającej pogodzie.

„W miejskiej dżungli”

Pierwszą propozycją włochowskiej biblioteki jest spektakl edukacyjno-profilaktyczny zatytułowany „W miejskiej dżungli”. Przedstawienie skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym odbędzie się 26 września o godz. 10.00 w Wypożyczalni nr 28 przy ul. 1-go Sierpnia 36a.

 „Wspólnie z policjantem i Wiolettą z Wydziału Ruchu Drogowego poznamy podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy. Dodatkowo dowiemy się, jak i po co korzystać z numeru alarmowego 112. Perypetie nieostrożnej Łucji i kierowcy Gienia zobrazują nam zaś do czego może dojść przez nieuwagę. Bez obaw – nie będzie ani nudno, ani strasznie – a to za sprawą kabaretowo-musicalowej formy”. Wydarzenie zrealizowane zostanie ze środków finansowych m.st. Warszawy w ramach Budżetu Obywatelskiego [daw. Partycypacyjnego].

„Mała książka – wielki człowiek”

Kolejną propozycją, tym razem dedykowaną również dorosłym oraz dzieciom między 3 a 6 rokiem życia, jest program „Mała książka – wielki człowiek”. Biblioteki we Włochach zapraszają do odwiedzenia ich siedzib w celu m.in. odebrania książki w prezencie. „Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo” – zachęcają do akcji organizatorzy.

Klub Książki

Przypominamy również, że w Wypożyczalni nr 30 przy ul. Chrościckiego 2 działa Klub Książki. Najbliższe spotkanie odbędzie się 25 września (środa) o godz. 17.30. Dyskusja toczyć się będzie na temat książki autorstwa Małgorzaty Rejmer pt. „Błoto słodsze niż miód”.

Więcej o ofercie włochowskich bibliotek znajdziecie TU.

JK