pies upał - „Woda dla spragnionych czworonogów” – miski z wodą na 19 dworcach w Polsce

Ponownie ruszyła akcja „Woda dla spragnionych czworonogów”. Dzięki empatycznemu podejściu pomysłodawcy projektu, Fundacji Grupy PKP, na 19 głównych dworcach kolejowych w całej Polsce pojawią się miski z wodą dla podróżujących psów.

Okres upałów oraz brak płynów ma niemały wpływ na gospodarkę organizmu czworonogów. Odwodnione zwierzęta są ospałe, a konsekwencje długotrwałego odwodnienia mogą być naprawdę groźne dla zwierząt. By wspomóc właścicieli czworonogów w całej Polsce ponownie rozpoczęła się akcja pn. „Woda dla spragnionych czworonogów”.

Zapoczątkowany w 2017 roku projekt Fundacji Grupy PKP polega na zapewnieniu spragnionym zwierzętom dostępu do wody pitnej na dworcach kolejowych. W tym roku miski z wodą dla naszych pupili pojawią się na 19 głównych dworcach kolejowych w całej Polsce, w tym na trzech dworcach w Warszawie: Wschodnim, Centralnym i Zachodnim.

„Dziennie każdy pies musi wypijać od 14 do 28 ml wody na kilogram masy ciała. Niestety właściciele tych zwierząt często napotykają wiele utrudnień uniemożliwiających im odpowiednie zadbanie o swoich pupili, w tym brak łatwego dostępu do pitnej wody dla psów. A to może prowadzić do odwodnienia organizmu u zwierząt, a w konsekwencji spowodować choroby i nieprzyjemne powikłania” – przypominają PKP.

Miski z wodą stać będą na dworcach do końca września br.

JK