noc pragi - Wrześniowa Praga, czyli szlakiem wydarzeń kulturalnych po prawej stronie Wisły

Okazuje się, że wrzesień na Pradze-Północ zapowiada się bardzo muzycznie. Za nami dwudniowy Festiwal Taneczny oraz poetycko-alternatywny dwu-koncert duetu „Kwiat Jabłoni”. Nie zapomnimy również występu Barbary Wrońskiej z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej w Muszli Koncertowej w Parku Praskim. Co przed nami? Szczegóły w artykule.

Urząd Dzielnicy Praga-Północ przedstawił harmonogram wrześniowych spotkań kulturalnych dla mieszkańców. Już w przyszłą sobotę, 7 września, czeka nas największe wydarzenie sezonu, a mianowicie Noc Pragi i Święto ulicy Ząbkowskiej, podczas którego scena wypełni się brzmieniem wielu artystów. „Główną imprezę otworzy koncert Zespół Masters (16.00), który mamy nadzieję rozgrzeje atmosferę na Ząbkowskiej. Później kolejno na scenie pojawią się De De Negra DeDe Negra (17.00), Poparzeni Kawą Trzy (18.15), BARANOVSKi, (19.30), a o 21:00 występ gwiazdy wieczoru, czyli Grubson. Nie zabraknie także tak bardzo lubianych konkursów dla mieszkańców”. Tego dnia również Bazar Różyckiego zapełni się tańcem i muzyką podczas Festiwalu Say It Loud, czyli Wielkiego Konkursu Talentów. „Startujemy o 14.00. W programie: warsztaty, konkurs talentów, strefa relaksu, strefa dla dzieci i wiele wiele innych”

Koniecznie zarezerwuje czas również na sobotę, 14 września. To właśnie tego dnia odbędzie się I Praski Festiwal Organizacji Pozarządowych. „Na odwiedzających czekać będzie masa atrakcji, od przedstawień dla dzieci po koncerty i animacje”. Ale to nie wszystko! 14 września bowiem obchodzić będziemy również Święto Placu Hallera, podczas którego na scenie gościć będziemy „Teściowa Śpiewa”. Wrześniową praską wędrówkę muzyczną zakończymy po koncercie największym w Warszawie Dancingiem Międzypokoleniowym.

Zaś w niedzielę, 22 września, zapraszamy wszystkich do udziału w międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata”. Tego dnia wspólnie posprzątamy Pragę-Północ.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Więcej o wydarzeniach przeczytacie TU.

JK