sciezka - Wygodniejsze ścieżki rowerowe przy Moście Świętokrzyskim

Zmiany w układzie dróg rowerowych i chodników przy Moście Świętokrzyskim to efekt, o jaki zabiegali mieszkańcy, zgłaszając projekt do Budżetu Obywatelskiego. Dziś możemy cieszyć się funkcjonalnością i wygodą zrealizowanego projektu.

Nie ma już wydeptanych ścieżek, którymi poruszali się rowerzyści i piesi przy Moście Świętokrzyskim. Dzięki zbudowaniu łagodnych zjazdów drogi nie nakładają się, zlikwidowane zostały również ostre skręty.

Jak informuje Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej: W dotychczasowym przebiegu droga dla rowerów miała więcej punktów kolizyjnych z innymi drogami rowerowymi i chodnikami, w miejscach gdzie takie punkty kolizyjne mogą być niebezpieczne. Nowy przebieg odsuwa te punkty od skrzyżowania, w efekcie przy samym skrzyżowaniu będzie mniej pieszych i rowerzystów i mniej sytuacji konfliktowych.

Efekt prac został pozytywnie oceniony przez internautów, choć część z nich zauważyła, że dobrym pomysłem przy realizacji byłaby jednocześnie wymiana pobliskiej kostki Bauma na asfalt.  – Kostka została częściowo wymieniona – poinformował pełnomocnik. – Nie ma planów wymiany nawierzchni całego ciągu wzdłuż Wybrzeża Szczecińskiego –.

 

zdj. Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

JK