Legia kosz - Wyjazdowa porażka Legii z Arką

Legia Warszawa przegrała z Arką Gdynia w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Energa Basket Ligi. Świetna czwarta kwarta Legionistów.

Zwycięzca pierwszego spotkania nie jest zaskoczeniem, ale wynik już tak. Warto przypomnieć, że w play-offach bierze udział osiem najlepszych drużyn po rundzie zasadniczej ligi. Legia zajęła ósmą pozycję, a klub z Trójmiasta był liderem rozgrywek. Pierwszą kwartę gospodarze wygrali 25:14, a w drugiej lepsi okazali się Legioniści 17:14. Po przerwie znowu górą byli Arkowcy, a w czwartej oglądaliśmy pogoń Warszawiaków, którzy na ostatnią część spotkania wychodzili ze stratą dwunastu punktów, by ostatecznie zmniejszyć rozmiar porażki do czterech oczek.

Najwięcej punktów (24) rzucił zawodnik gości, Filip Matczak. Następne spotkanie zostanie rozegrane już jutro. Mecz w gdyńskiej hali rozpocznie się o godzinie 17:00. Do półfinału awansuje zespół, który wygra trzy razy.

02.05.2019, godz. 20:45
Arka Gdynia – Legia Warszawa 79:75
(25:14, 14:17, 21:17, 19:27)

skład Legii: Filip Matczak (24), Keanu Pinder (11), Sebastian Kowalczyk (11), Jakub Karolak (7), Patryk Nowerski (6), Morayo Soluade (5), Michał Kołodziej (5), Adam Linowski (3), Rusłan Patiejew (3), Mariusz Konopatzki (0) oraz Jorge Bilbao (0).