krp mokotow - Wyłudził ponad 70 tysięcy złotych. Grozi mu do 8 lat więzienia

Czterdziestopięcioletni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Mokotowa, po tym jak na przestrzeni kilku miesięcy wyłudził od innych ponad 70 tysięcy złotych. Jedną z ofiar była jego sąsiadka, która za namową oszusta zaciągnęła kredyt.

„Obrotny” warszawiak chciał szybko zdobyć pieniądze. We wrześniu br. uknuł niecny plan. Zrealizował go przy pomocy kolegi. We dwóch udali się do całodobowego sklepu. Tam czterdziestopięciolatek oświadczył sprzedawcy, że jego pracodawca winny mu jest pieniądze. Na dowód tego do pracownika miał zadzwonić kierownik sklepu i potwierdzić tę wersję wydarzeń. Tak też się stało. Fałszywy kierownik sklepu skontaktował się telefonicznie ze swoim podwładnym i przekazał dyspozycję dotyczące rzekomego długu. Swoją wersję uprawdopodobnił znajomością drobnych wewnętrznych procedur sklepu. W efekcie pracownik wydawał mężczyznom kilkukrotnie pieniądze we wskazanej kwocie. W ten sposób właściciele sklepu stracili ponad 1000 zł zarówno w gotówce, jak i w towarze.

Kilka miesięcy później, cwany czterdziestopięciolatek, w okresie od maja do lipca br. dopuścił się oszustwa wobec swojej sąsiadki. „Wykorzystał fakt, że cierpi ona na chorobę ograniczającą jej możliwości ruchowe i oferował pomoc na przykład przy robieniu zakupów. Realizując jeden taki bezinteresowny akt pomocy zabrał jej z mieszkania kwotę 7 000 zł. To jednak nie wszystko. Przekonał sąsiadkę do wzięcia kredytu w banku, który miał natychmiast spłacić. Tak się jednak nie stało i nieświadoma niczego kobieta zaciągnęła pożyczkę w kwocie 66 tysięcy złotych”.

Po ustaleniu danych osobowych i miejsca pobytu sprawcy wyłudzeń mokotowscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w jego mieszkaniu. Złodziej spędził noc w policyjnej celi. Usłyszał zarzut dokonania oszustw. Za popełnione czyny grozi mu teraz do 8 lat więzienia, a o jego losie zdecyduje sąd.

Źr. KRP II

JK