wyprawka - Wyprawki dla zerówkowiczów na Pradze-Południe oburzyły część mieszkańców. Słusznie?

Rodzice dzieci w wieku szkolnym powoli przygotowują się do rozpoczęcia roku szkolnego. Jak wiadomo czas ten wiąże się z niemałymi wydatkami. Poza koniecznymi podręcznikami przyszłym uczniom należy kupić niezbędne przybory szkolne, materiały plastyczne czy placek. Wyprawka to poważne obciążenie dla wielu polskich rodzin. Na Pradze-Południe wyprawki dzieci rozpoczynających zerówkę w szkołach sfinansuje urząd dzielnicy. Okazuje się jednak, że fakt ten nie ucieszył wszystkich.

„Zerówka jest wielkim przeżyciem dla najmłodszych, są to początki spotkań ze szkołą, uczenie się samodzielności, nowe wymagania i obowiązki wynikające z roli ucznia. Zarząd Dzielnicy Praga-Południe składając zerówkowiczom życzenia we wrześniu wielu okazji do radości i jak najszybszego odnalezienia się w nowej rzeczywistości, także w tym roku wręczy prezenty – czytamy w komunikacie Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. – Ponad 600 dzieci z „zerówek” otrzyma wyprawki „Już jestem w szkole!”, w skład których wejdą odblaskowe worki, strój na WF, kredki, farby, plastelina i blok techniczny” .

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Wiadomość okazuje się kontrowersyjna. Pod informacją pojawiły się pytania o wyprawki dla dzieci, które zerówkę rozpoczną w tym roku w przedszkolach. Komentarze Internautów sugerują niesprawiedliwe potraktowanie rodzin, w których zerówkowicze uczyć będą się w przedszkolach.

– A czy dzieci zerówkowicze, które są w przedszkolu nie w szkole, też dostaną? […] Zerówka w przedszkolu to to samo co szkoła, więc nie ma tu nic innego –

– […] będziemy informować jakie programy przygotowano i na kiedy. Dla dzieci w zerówkach przedszkolnych będzie inny program. Wkrótce będziemy pisali o nim – tłumaczy Urząd.

Wśród opiniujących wyprawkę dla przedszkolaków pojawiają się również tacy, którzy zupełnie nie widzą konieczności wpierania rodzin z dziećmi.

– Przepraszam, a to już nie ma na co kasy wydawać, że sponsorujemy dzieciom wyprawki do zerówki, podczas gdy rodziców spokojnie stać na ich zakup? –.

Stać czy nie stać? Jak Wy oceniacie ten rodzaj wsparcia rodziców dzieci rozpoczynających przygodę ze szkołą?

Już niedługo przekażmy informacje o pozostałych programach wspierających.

Więcej TU.

JK