lochowska - Wyremontowana kamienica przy Łochowskiej czeka na nowych lokatorów

Remont kamienicy przy ul. Łochowskiej 37 nareszcie dobiegł końca. W budynku wyremontowanych zostało 11 lokali mieszkalnych. Pięć z nich zostało już zamieszkałych, pozostałe czekają na nowych najemców.

Czterokondygnacyjny budynek został wybudowany w 1937 r. Ma 512,83 m² powierzchni użytkowej. Jeszcze do niedawna jego stan pozostawiał wiele do życzenia: przeciekający dach, odpadająca elewacja, stare instalacje czy nieszczelne okna to tylko niektóre elementy, które wymagały gruntownej modernizacji.

Remontu kamienicy podjął się Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. Przed rozpoczęciem prac budynek został częściowo wykwaterowany.

Remont objął:

 – docieplenie budynku oraz remont elewacji

– wymianę więźby i poszycia dachowego

– remont klatki schodowej

– wymianę instalacji (wod.-kan.; teletechnicznych; elektrycznych)

– remont lokali mieszkalnych; w przypadku lokali niezamieszkałych ich przebudowę

– wymianę stolarki okiennej i drzwiowej

–  remont poddasza i piwnicy

– wydzielenie w piwnicy komórek lokatorskich.

Koszt wykonania prac wyniósł 1 819 611,43 zł brutto.

Dziś w wyremontowanej kamienicy mieszkają nowi lokatorzy. Sześć mieszkań nadal czeka na nowych najemców. Ponieważ są to lokale komunalne, chętni do zamieszkania przy Łochowskiej 37 muszą spełniać określone kryteria dotyczące najmu tychże mieszkań. Więcej informacji o najmie lokali komunalnych znajdziecie TU.

Jak podaje Urząd Dzielnicy Praga-Północ, obecnie ZGN w Dzielnicy Praga-Północ w ramach I etapu Programu Rewitalizacji przeprowadza prace remontowe w 14 budynkach mieszkalnych. W wyniku tych działań zostaną oddane do użytkowania 224 lokale mieszkalne i 16 lokali użytkowych.

Więcej o modernizacjach w dzielnicy Praga-Północ przeczytacie TU.

 .

.

zdj. Na_prawa Warszawy

JK