łomżyńska - „Zielony plac” przy Łomżyńskiej. Zobacz, jak będą wypoczywać mieszkańcy Pragi-Północ

W zwycięskiej koncepcji na „Zielony plac” przy ul. Łomżyńskiej znajdziemy plac zabaw z polem do gry w bule, spokojną uliczkę oraz ogród deszczowy. Praski skwer stanie się miejscem sąsiedzkich spotkań w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

Hektarowy plac leżący na granicy Szmulowizny i Michałowa zmieni się dzięki projektantom: Jakubowi Gondorowicz, Wojciechowi Hryszkiewiczowi oraz Dorocie Ryżko, którzy zaproponowali połączenie otwartej przestrzeni z dziedzińcem „Małej Warszawy” [dawnej fabryki PPG].

W projekcie znalazła się strefa zabaw dla dzieci, gdzie najmłodsi będą mogli spędzać czas na „trzepakowisku” i obserwować park kolejowy z mini wieży. Strefa spokojna, spacerowa, z miejscami do parkowania wyznaczona została na odcinku od ul. Łochowskiej do ul. Otwockiej. To tam znajdą się ławki, a niedaleko również niewielki pawilon gastronomiczny, gdzie będzie można napić się kawy.

Nowy plac może stać się miejscem spotkań mieszkańców, ale również przestrzenią do organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak mini wystawy czy projekcje kina letniego.

Wizualizacja: UM Warszawa

JK