ursynow zlobek - Żłobek przy Cynamonowej gotowy! Niedługo nabór!

Na Ursynowie przy ul. Cynamonowej zakończyły się prace budowlane w nowo powstałym żłobku.  Urząd otrzymał wszystkie decyzje pozwalające na jego rejestrację, a tym samym niezwłoczne rozpoczęcie naboru.

Rozpoczęły się procedury zmierzające do uruchomienia placówki. Obecnie w budynku kończy się proces aranżacji wnętrz, trwa montaż mebli oraz niezbędnego wyposażenia. Budynek przy ulicy Cynamonowej zaprojektowano jako parterowy, częściowo podpiwniczony. Obiekt posiadać będzie własny zespół żywieniowy. Teren żłobka jest ogrodzony, posiada plac zabaw o nawierzchni częściowo trawiastej, a częściowo poliuretanowej. Miejsce w nim znajdzie docelowo 150 dzieci w wieku od 1 do 3 lat.

Żłobek przy ul. Cynamonowej to tzw. żłobek projektowy. Oznacza to, że pierwszeństwo w przyjęciu do placówki będą miały dzieci, których rodzice lub opiekunowie wracają z urlopów macierzyńskich czy wychowawczych albo są bezrobotni. Wbrew obawom przeciwników żłobków projektowych, tego typu placówki nie propagują „nieróbstwa”. Bezrobotni rodzice mają 6 miesięcy na znalezienie pracy, jeśli chcą utrzymać miejsce dla dziecka w placówce. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą powrócić na rynek pracy, ale nie mają z kim zostawić dziecka.

Więcej o żłobkach przeczytacie TU.

zdj. UD Ursynów

JK