zoledzie - „Żołędzie i orzechy dla ZOO” od prawdziwych miłośników zwierząt

W minioną sobotę Warszawski Ogród Zoologiczny rozpoczął zbiórkę żołędzi i orzechów dla swoich podopiecznych. Tym razem akcja przeprowadzona zostanie w odmienionej formule, sprzyjającej bezinteresownej pomocy.

W tym roku za przyniesione do ogrodu żołędzie i orzechy nie otrzymamy darmowych wejściówek do ZOO. Wszystko dlatego, że zainteresowanie ubiegłoroczną akcją zaczęło przypominać wyścig po darmowe bilety. Mimo zakończenia projektu przed czasem, warszawiacy nadal kierowani chęcią otrzymania wejściówki, nie akceptowali faktu, że pracownicy ZOO nie przyjmują już darów jesieni dla zwierząt.

„[…] nasza akcja znacząco zyskała na popularności – potrzebną ilość darów zbieraliśmy w niespełna tydzień! Szczególnie dużo dostarczano nam żołędzi, którymi niemal zasypywano ZOO. Nie potrzebowaliśmy ich aż tyle, ani nie mieliśmy gdzie ich magazynować. Nie pomagało ogłoszenie zakończenia akcji i tłumaczenie, że naszym zwierzętom zebrana ilość wystarczy. Niektórzy zbieracze żołędzi oznajmiali, że skoro zbierali żołędzie, to powinny zostać odebrane. Nadal je przynosili i domagali się darmowych wejściówek. Nie potrafili też wytłumaczyć swoim dzieciom na czym polegała akcja, bo sami jej nie rozumieli – uważali, że dzieci napracowały się na darmo, a nasza akcja powinna trwać tak długo, aż wszyscy chętni zdążą z niej skorzystać. Inni natomiast skarżyli się, że bardzo chcieli uzbierać torbę żołędzi, ale w parku inni wcześniej wszystko zebrali do ostatniej sztuki…”.

Tym razem w akcji nie będzie wyścigu. Pracownicy ogrodu ogłosili zbiórkę żołędzi i orzechów, do której zachęcają wszystkich mających ochotę wesprzeć zwierzęta bezinteresownie.

– Żołędzie – nawet 4000 kg

– Orzechy włoskie – 400 kg

– Orzechy laskowe – 200 kg.

Tegoroczne dary nie będą ważone, przyjmowana jest każda ilość. „Zbiórkę będziemy prowadzili do momentu, aż uzbieramy zapasy potrzebne na cały kolejny rok. Żołędzie i orzechy jak co roku będzie można przekazać pracownikom ochrony przy bramach od ul. Ratuszowej i od Mostu Gdańskiego”.

Więcej o akcji przeczytacie TU.

JK