Carlitos Legia - Zwycięstwo Legii

Legia Warszawa pokonała Śląsk Wrocław 1:0 w meczu 26. kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Jedyna bramka padła z rzutu karnego. Gospodarze kończyli mecz w dziesięciu, a goście w doliczonym czasie gry mogli mieć swoją jedenastkę, lecz z pomocą przyszedł VAR. Kontuzja Michała Kucharczyka.

Legia w meczu ze Śląskiem nie mogła skorzystać z Radosława Majeckiego (uraz zebra), Williama Remy’ego (kara za czerwoną kartką) oraz Jarosława Niezgody (jeszcze nie jest w pełni sił po kontuzji). Jakby tego było mało, trener Sa Pinto nie wziął do kadry meczowej Adama Hlouska. Należy jednak wspomnieć, że mimo braku kilku kluczowych zawodników to właśnie Legia była faworytem tego spotkania i ten musiała wygrać. Po pierwsze w środę odpadła z Pucharu Polski, a po drugie lider rozgrywek, Lechia Gdańsk swój mecz wygrała i tym samym powiększyła przewagę nad drugą Legią do pięciu punktów.

Legia od początku przeważała, lecz Sebastian Szymański, Marco Vesović i Andre Martins nie mogli pokonać bramkarza gości. W 36. minucie z boiska na noszach został zniesiony Michał Kucharczyk.

Po zmianie stron również przeważała Legia. Najdogodniejszą sytuację miał Cafu, ale Portugalczyk nieczysto uderzył w piłkę i na trybunach słychać było jęki zawodów. Chwilę późnej piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Luisa Rocha dotknął ręką Igor Tarasovs i Daniel Stefański wskazał na wapno. Jedenastkę bezbłędnie wykorzystał Carlitos, który ma już jedenaście goli. Śląsk po stracie bramki rzucił się do ataku. Swoje szanse na pokonanie Radosława Cierzniaka mieli Igor Tarasovs, Marcin Robak, Damian Gąska i były Legionista Krzysztof Mączyński, ale za każdym razem górą był albo golkiper Legii, albo obrońcy gospodarzy.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktował rzut karny dla gości, ale po wideoweryfikacji zmienił zdanie. Chwilę później Cafu został ukarany czerwoną kartką za próbę oplucia Arkadiusza Piecha.

W następnej serii spotkań, która odbędzie się po przerwie reprezentacyjnej Legia zagra w Krakowie z Wisłą (31.03.2019, godz. 18:00).

16.03.2019, godz. 20:30 Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)
Carlitos 53′ (k)
żółte kartki: Marko Vesović – Michał Chrapek, Łukasz Broź, Farshad Ahmadzadeh, Arkadiusz Piech.
czerwona kartka: Cafu 97′ (Legia).

składy

Legia: Radosław Cierzniak – Marko Vesović, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha, Iuri Medeiros (69′ Sandro Kulenović), Cafu, Andre Martins, Sebastian Szymański, Michał Kucharczyk (37′ Dominik Nagy), Carlitos (84′ Paweł Stolarski).

Śląsk: Jakub Słowik – Piotr Celeban (81′ Arkadiusz Piech), Igors Tarasovs, Wojciech Golla, Łukasz Broź, Lubambo Musonda, Krzysztof Mączyński, Michał Chrapek, Mateusz Radecki (75′ Farshad Ahmadzadeh), Robert Pich (65′ Damian Gąska), Marcin Robak.

sędziował Daniel Stefański z Bydgoszczy.
widzów: 18 342.